Неділя, 12.05.2024, 00:32
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 12 » Як вибрати мр3 плеєр
23:01
Як вибрати мр3 плеєр


Раніше, що б слухати музику в дорозі, потрібно було брати з собою величезний магнітофон. Зараз же достатньо взяти маленьку коробочку, яка з легкістю вміщається в кишеню і зветься МР3-плеєр. На перший погляд його вибір не повинен скласти проблем. Хіба складно вибрати пристрій, який буде виробляти музику? Але прийшовши в магазин, можна зіткнутися з величезним вибором, від якого розбігаються очі. В одних пам'яті більше, в інших менше, хтось грає 2:00, а хтось годину і так далі. Але з усім по порядку.

Почнемо з того, що мр3-плеєри буваю трьох видів. І поділяють їх за способом зберігання інформації.
CD-плеєри - можуть відтворювати музику з CD-дисків. Тобто, своєї пам'яті у них немає. Вони не дуже, то й компактні, так як в діаметрі становлять приблизно 12 сантиметрів. А менше розміру диска їх не як не вдасться зробити. Більшість виробників давно зняли цей тип з виробництва.
Flash-плеєри - в цьому типі, носієм виступає вбудована або змінна flash-пам'ять. Її обсяг може варіюватися від 128 Мб до 64 Гб. Вважається більш надійним і довговічним, тому що не має рухомих частин. Розмір достатньо компактний і зручний в експлуатації. Його вага всього кілька грамів. Не боїться фізичного утрати. З ним можна бігати й стрибати, що дуже зручно під час ранкової пробіжки.
HDD-плеєри - в якості носія використовують жорсткий магнітний накопичувач. Ці плеєри можуть зберігати від 1,5 Гб до 500Гб. Але при цьому важити вони можуть більше 100 грам, що не завжди зручно. Але й «живуть» вони порядком довше. Ці плеєри вимагають уважного ставлення, так як дуже чутливі до механічних пошкоджень. Випадкове падіння може привести до поломки пристрою. Величезним плюсом є те, що плеєри такого типу можна використовувати для перенесення відеофайлів і не тільки.

Тип харчування

Якщо ви визначилися з кількістю пам'яті та типом пристрою, то переходимо до вибору типу харчування. Тут є 2 типи: батарейки або вбудовані акумулятори. Який краще або гірше вирішувати тільки Вам. Плеєр, який працює від батарейок, зручний тим, що поміняти їх можна в будь-який час. І при цьому не доведеться шукати джерело електроенергії, що б продовжити слухати музику. З мінусів, варто виділити високу вартість батарей, які доведеться часто міняти. Габарити і вага плеєра теж не маленькі, так як менше розміру і біса батарейки його неможливо зробити. Вбудовані акумулятори - непомітні при носінні. Плеєр буде мати дуже не значними габаритами і вагою. Мінусом є те, що потрібне підключення до мережі (якщо заряджається блоком живлення) або до комп'ютера (якщо зарядка походить від USB порту). У будь-якого акумулятора є певна кількість перезарядок, після яких він починає частіше розряджатися. Але з кожним роком випускаються все більш нові моделі акумуляторів. Вони здатні пережити більше 4000 перезарядок і дозволяють виробляти музику більше 20 годин без перерви.

Обов'язково зверніть слухає на те, скільки плеєр може працювати без підзарядки. Найімовірніше цей пункт буде вказано в технічній характеристиці. Адже купувати пристрій, який може містити більше 5000 треків, але працювати 3-4 години ніхто не буде. Автономна робота повинна бути прямо пропорційна вбудованої пам'яті, але при цьому не менше 6-ти годин. Як правило, у HDD-плеєрів період автономної роботи може становити більше 15 годин без підзарядки.

Екран або дисплей

До їхнього вибору теж варто поставитися відповідально. Без нього просто можна заплутатися у величезній кількості треків, які зберігаються в пам'яті пристрою. Перевірте, що б дисплей відображав стан батареї. Для більш зручного користування повинно відображатися назву треків і їх тривалість. А також можливість управління еквалайзером, що б можна було регулювати бас, високі і низькі частоти не тільки на комп'ютері.

Якщо Ви вирішили купити плеєр з жорстким магнітним накопичувачем, то краще, що б екран був достатнього розміру, для перегляду відео та фотографій. Деякі плеєри підтримують формат *. Txt, що дозволяє читати книги в дорозі. Але для читання також потрібно зручний дисплей, що б достатня кількість букв поміщалося на ньому.

Комунікабельність

Або, простіше кажучи, взаємодія плеєра з комп'ютером і наскільки просто видаляти і записувати треки. Деякі виробники організовують зв'язок з комп'ютером через спеціальні програми, які входить в комплектацію пристрою. У такому випадку плеєр можна приєднувати тільки до того комп'ютера, де є таке програмне забезпечення. Тому при виборі такого пристрою, необхідно перевірити, чи можна з сайту виробника завантажити потрібний софт, у разі втрати установочного диска. Але зараз більшість виробників випускають мр3-плеєри, які розпізнаються будь-яким комп'ютером, як знімний носій. Це дуже зручно, так як не потрібна установка спеціального програмного забезпечення і в разі необхідності, мр3-плеєр можна буде використовувати як флешку, для переносу інформації.

Управління

Воно повинно бути максимально простим і зрозумілим. Перед покупкою обов'язково попросіть включити плеєр і перегляньте меню управління, воно повинно бути зрозуміло Вам. Необхідно, що б всі основні функції були легкодоступними, інакше доведеться провести багато часу за вивченням інструкції. Це не обов'язкова умова для покупки плеєра, але може принести дискомфорт у подальшому використанні.

Навушники

Це основний критерій, який визначає якість звучання. Зазвичай навушники, що входять у комплектацію не радують прекрасним звучанням. За цим, для перевірки якості не полінуйтеся взяти з собою навушники, яким Ви довіряєте і тоді зможете визначити справжню якість звучання. Пам'ятайте, що при звучанні не повинно бути сторонніх звуків, хрипів.

Додаткові функції

Більшість плеєрів крім стандартної функції відтворення треків мають ряд інших. Розглянемо деякі з них.
FM-радіо - доведеться дуже до речі якщо записана в пам'ять музика набридне або закінчиться.
Wi-Fi - ця функція може бути в HDD-плеєрах, дозволяє завантажувати дані відразу в пам'ять пристрою не використовуючи при цьому комп'ютер. Дуже зручно використовувати в кафе, в очікуванні замовлення, та й не тільки.
Bluetooth - дозволить обмінюватися інформацією (картинками, піснями, відео) з іншими пристрої, у яких також є Bluetooth. Наприклад, КПК, ноутбук, телефон.
Диктофон - корисна функція, але, як правило, особливою якістю не блищить. Мікрофон не настільки чутливий, що б записувати чітко і якісно.

Комплектація

У стандартний набір входять - навушники, USB-кабель, шнурок, для зручного носіння плеєра і програмне забезпечення. Найчастіше в комплектацію не включають, зарядний пристрій від 220В. З цього, якщо Ви не хочете заряджати плеєр від комп'ютера, можливо, доведеться окремо розориться на цей пристрій.

Категорія: Цифрова та побутова техніка | Переглядів: 998 | Додав: DarkDaNTe | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCoz