Понеділок, 13.05.2024, 11:53
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Червень » 18 » Навіщо потрібна автосигналізація?
16:45
Навіщо потрібна автосигналізація?
Багато хто вважає, що це марна трата грошей і нічого більше. У чому то вони мають рацію. Якщо за автомобіль візьметься команда професійних автовикрадачів - велика ймовірність того, що машину таки поженуть. Протиугінні системи, придумані, однією людиною можуть бути знешкоджені іншим. Але не варто так швидко відмовлятися від захисту свого автомобіля. Адже правильно підібрана і встановлена ​​сигналізація може збільшити час на вимкнення «пищалок-мигалок», що в свою чергу може зупинити викрадача.

Якщо ж у Вас новий автомобіль, і Ви хочете застрахувати його від угону, то, на жаль, без автосигналізації жодна компанія цим займатися не буде. Звичайно, вони підуть Вам на зустріч і запропонують скористатися послугами своїх «перевірених» компаній, що є не найдешевшим задоволенням.

Існує думка, що автомобіль, який постійно знаходиться в гаражі або на стоянці, що охороняється, ніхто викрасти не зможе. Насправді, ця думка помилкова: машину можуть викрасти серед білого дня і прямо у вас на очах. Бували випадки, коли автомобіль викрадали прямо на світлофорі або на стоянці супермаркету. Наприклад, водій склав усі покупки в багажник авто і збирається їхати. До нього підходить «доброзичливець» і каже, що з машини, щось випало (або він забув щось покласти, варіантів може бути величезна кількість). І поки водій розбирається, що ж сталося, його машина впевнено котить в бік найближчого транспортного шляху, зовсім з іншим водієм. Крики і розмахування руками навряд чи зупинять викрадачів, а ось спрацював, через деякий час іммобілайзер може врятувати вашу машину.

Яку автосигналізацію вибрати?

Отже, вибір відповідної сигналізації варто почати з визначення місця стоянки автомобіля, його вартості, а також «популярності» серед автовикрадачів. Немає сенсу встановлювати дорогу протиугінну GPS-систему, на старенький, пошарпаний «москвич», а нову спортивну машину не захистить проста «пищалка».

Всього існує два типи автосигналізації. Розглянемо кожен окремо.

Аналогові автосигналізації використовують в роботі аналогове реле замикання. Це найпростіший тип сигналізації, як у використанні, так і для автовикрадачів. Принцип дії полягає в тому, що відбувається подача електричних сигналів з керуючого блоку на датчики розташовані по всьому периметру автомобіля. Даний тип є найпростішим для знешкодження зловмисниками. Так як для того, щоб її знешкодити, необхідно просто роз'єднати контакт, який пов'язує керуючий блок з датчиками. З цього, рекомендується розміщувати блок керування сигналізацією в моторному відсіку автомобіля, адже знешкодити його в салоні набагато простіше. Існує два типи зв'язку сигналізації: одностороння і двостороння. Перший тип не підтримує зв'язок з брелоком, тобто Ви не можете знати, що відбувається з вашим авто в даний момент. Другий, оснащений спеціальним пейджером, який у разі спрацювання сигналізації сповістить Вас за допомогою брелока. В цілому ця сигналізація не дасть належного захисту проти запеклих автовикрадачів, так як при неправильному розташуванні може бути легко деактивовано. З плюсів можна відзначити, що вона не дуже дорога і зможе забезпечити базовий захист автомобіля на стоянці.

Цифрові автосигналізації, використовують в свою чергу цифрові реле. На відміну від аналогових сигналізацій, забезпечують більш високий рівень захисту, так як обмін інформацією між датчиками і керуючим блоком здійснюється за допомогою цифрових кодів. Існує два типи цифрових сигналізацій: зі змінним і постійним цифровим кодом. Сигналізації зі змінним кодом являють найбільшу головний біль для зловмисників: для її знешкодження необхідно правильно підібрати цифровий код (який постійно змінюється). Так само як і аналогові сигналізації, цифрові бувають з однобічною і двостороннім зв'язком. Варто зазначити, що у двостороннього зв'язку дуже обмежений радіус дії (до 500 метрів в умовах міста) і може бути легко усунена за допомогою спеціальних «глушилок». Також такі протиугінні системи підтримують дистанційне включення двигуна для його прогріву заздалегідь: перш ніж Ви сядете в машину. Такий тип сигналізації забезпечить гарний захист вашого автомобіля, особливо при використанні її в парі з іммобілайзером (про нього розповімо трохи пізніше).

Протиугінні GSM-системи. По телебаченню, ми не раз спостерігали за тим, як машина з легкістю відстежували за допомогою супутникового зв'язку. Насправді це не фантастика і такі системи не новина, їх досить давно використовують як метод захисту автомобіля від угону. Це один із самих надійних і ефективних способів запобігання крадіжки автомобіля. Працює вона за досить простим принципом: супутник відстежує пересування автомобіля і показує його місце знаходження. Викрадач може навіть не підозрювати про наявність даної системи в авто. І навіть якщо виявить, то позбудеться від неї досить проблематично. При установці датчики (яких може бути велика кількість) гарненько маскують, і визначити де саме вони знаходяться дуже складно. Ця система найдорожча, її установка проводиться виключно в сервісних центрах компанії виробника.

Вимагає щомісячної абонентської плати. Звичайно, це систему можна знешкодити за допомогою тих же «глушилок», але для цього потрібна спеціальна апаратура, якої звичайні «хулігани» не володіють.

Механічні засоби захисту. До них відносяться: іммобілайзери та інші блокатори.

Іммобілайзер - це пристрій, який дозволяє зупинити автомобіль у разі викрадення. Принцип роботи полягає в розриві електричного ланцюга між основними компонентами двигуна і акумулятором. Прийняття рішення про включення (виключенні) двигуна повинен приймати автовласник. Контроль за діями іммобілайзера здійснюється за допомогою спеціальної ключ-карти. Іммобілайзер сканує простір на її наявність. Нагадує процес проходження через турнікет метрополітену: є картка - прохід відкритий, немає картки - і проходу немає. Саме надійне засіб, який протидіє викраденню автомобіля, тому що якщо зловмисникам таки вдалося відключити сигналізацію, далеко їм виїхати не судилося. Такий метод запобіг би викрадення у згаданій вище ситуації на стоянці супермаркету.

Якби у потерпілого в кишені лежала ключ-карта, то через деякий час його автомобіль б зупинився, що запобігло б угон. Головною умовою стабільної роботи іімобілайзера, є його недоступність лиходіям: він повинен бути добре захований. Багато сучасних автомобілів оснащені штатними іммобілайзерами. Але, на жаль, в машинах однакової марки вони встановлюються, практично завжди в одному і тому ж місці. Досвідчені викрадачі знають його місце розташування і можуть з легкістю знешкодити. Бажано сам іммобілайзер розміщувати в моторному відсіку, який можна захистити від проникнення за допомогою спеціальних замків.

Наявність протиугінної системи не забезпечить належного захисту, якщо не дотримуватися певних правил безпеки при поводженні з сигналізацією. Ось кілька з них:

Не встановлюйте сигналізацію самостійно. Некоректна установка може привести до збою, що спричинить за собою негативні наслідки;
Не варто розповідати про те, де і який тип сигналізації був встановлений;
Не залишати машину незачиненою без нагляду.

Дотримуючись обережного поводження з машиною, Ви значно зменшуєте шанси злодюжок його викрасти. Сигналізація хоч і не дає 100% захисту, але гидувати нею не варто - адже новий автомобіль коштує набагато дорожче.

Категорія: Автомобілі | Переглядів: 825 | Додав: DarkDaNTe | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCoz