Вівторок, 14.05.2024, 11:44
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Червень » 18 » Як зробити, щоб автомобіль служив довго?
16:41
Як зробити, щоб автомобіль служив довго?
C покупкою нового автомобіля завжди пов'язано багато приємних турбот. Що може бути приємніше, ніж сісти за кермо? Але, на жаль, рано чи пізно Вам доведеться ремонтувати своє авто і якийсь час походити пішки або пересісти на громадський транспорт. Також не варто забувати і про витрати, які пов'язані з лагодженням автомобіля, а також тратою нервів і часу при спілкуванні з співробітниками автосервісів.

Наприклад, лікарі завжди віддадуть перевагу зробити профілактику захворювання, оскільки знають, що саме лікування завжди буде більш складним, ніж його попередження. Автомобіль, хоч і зроблений із заліза - недовговічний, подібно до людини. Відповідно, потребує турботи, яку повинен проявляти власник автомобіля. Під словом «турбота» мається на увазі своєчасний і правильний догляд, завдяки якому Вам набагато рідше доведеться відвідувати магазини запчастин і автомайстерні. Як саме потрібно дбати про своє «залізного друга», що необхідно постійно дотримуватися і пам'ятати?

Двигун

Порівняння людського серця та автомобільного двигуна - не простий збіг. Оскільки саме двигуну приділяється найбільше уваги і турботи. Для початку необхідно обов'язково ознайомитися з усіма рекомендаціями виробника і заливати тільки те масло, яке буде відповідати всім характеристикам і параметрам, зазначеним у керівництві. Також не варто забувати і про періодичну заміну масла, найоптимальнішим варіантом є зміна після кожних 15-20 тисяч кілометрів пробігу. Пам'ятайте, чим більше пробіг Вашого авто, тим частіше потрібно робити заміну масла, наприклад, через 10 тисяч кілометрів пробігу.

Як всім відомо, масло буває різне. Якщо вміст не буде відповідати тому, що написано на упаковці - швидше за все Ви заподієте серйозної шкоди двигуну. Тому, необхідно купувати масло тільки в надійних місцях з гарною репутацією і завжди перевіряти термін придатності та дату випуску. Навіть якщо Вам пропоную значні знижки, пов'язані зі швидким закінченням терміну придатності - проходьте повз, адже саме це масло, швидше за все, буде причиною ремонту.

Фахівці не радять слухати різних народних «умільців», які постійно радять додавати ті чи інші присадки в масло. А всі продавці, які будуть давати Вам подібні поради - лише думають про Ваш гаманці. Пам'ятайте, що масло високої якості вже має в своєму складі всі необхідні речовини і добавки, які забезпечать безперебійну роботу двигуна - саме його і потрібно купувати.

Ще одна важлива частина Вашого автомобіля, яка вимагає відповідного відходу - паливна система. Будь-які неполадки в цій системі поведуть Вас на СТО, куди хочеться навідуватися в саму останню чергу. Виходить, що паливо теж необхідно використовувати тільки високоякісне (без домішок і не розбавлене). Практично скрізь можна почути (або прочитати) про те, як співробітники АЗС хімічать свої «капості». Звідси потрібно зробити правильний висновок і заправлятися тільки на перевірених заправках. Спробуйте оцінити якість бензину візуально. Також Завжди намагайтеся зберігати чеки, адже якщо щось трапиться з Вашим автомобілем через неякісного бензину - вони завжди допоможуть довести продаж Вам поганого бензину. Пам'ятайте, що все вищесказане стосується не тільки палива і масла, а й антифризу, тосола і всього іншого, що Ви заливаєте в Ваш автомобіль.

Постарайтеся не забувати про охолоджуючої рідини, яку необхідно міняти не рідше, ніж 2 рази на рік, а також постійно стежити за її рівнем у баку. Бо якщо Ви забудете зайвий раз подивитися - радіатор може перегрітися і, як результат, позаплановий візит в автосервіс.

Фільтри паливної системи є найпершим перешкодою на шляху неякісного палива. Згідно з рекомендаціями різних виробників, найкраще робити їх заміну через кожні 5000 кілометрів пробігу для дизельних двигунів і через 7000 кілометрів пробігу для бензинових двигунів. У тому випадку, якщо необхідність заміни фільтрів виникне раніше зазначеного пробігу - ні в якому разі не чекайте досягнення зазначених цифр і міняйте фільтри.

Підвіска

Як всім відомо, саме підвіска бере на себе всі навантаження і перевантаження при русі автомобіля по дорозі. Саме підвіска у великій мірі забезпечує керованість і стійкість, і, відповідно, безпеку руху водія і пасажирів. У цьому й полягає її основне призначення. Не варто забувати і про комфортабельності пересування в автомобілі, що є менш важливим, але більш відчутним.

Таким чином, необхідно постійно дбати про підвіску, перевіряти і регулювати (при необхідності) «розвал-сходження» в автосервісі. Ні в якому разі не потрібно «геройствувати» по ярах, вибоїнах, вибоїнах і іншим нерівностях вітчизняних доріг. Пам'ятаєте, чим акуратніше і спокійніше рух, тим довше прослужать деталі підвіски. Але, на жаль, процес зносу деталей можна тільки сповільнити, а не зупинити. Тут панацеї не існує. Оптимальне функціонування підвіски безпосередньо залежить від колісних дисків. Таким чином, не рекомендується купувати «ввійшли в моду» легкосплавні диски. Завжди звіряйтеся з керівництвом по експлуатації, в якому зазначаються оптимальні розміри дисків якраз для Вашої моделі автомобіля.

Зовнішній вигляд

Всім відомо, що нові машини - красиві, а лакофарбові покриття буквально засліплює. Для того, щоб воно з протягом часу не втратило своєї сліпучості і захисних властивостей - необхідно якомога частіше мити авто. Найкраще мити руками для більшої чистоти та ефективності. У тому випадку, якщо недавно був перефарбований кузов, потрібно забути про мийці машини ка мінімум на два місяці. Також не варто гидувати автокосметикою, адже це не якесь піжонство, а необхідність, оскільки крім краси, це ще і захист.

Не потрібно розслабляти і в боротьбі з корозією. І не тільки бути напоготові, а й попереджати її, завдаючи на потенційно небезпечні місця (внутрішня сторона крил і днище) відповідні мастики. Пам'ятайте, чим менше там буде накопичуватися бруд, тим менше шансів утворення іржі.

Якщо на машину був пролито бензин або інші технологічні рідини - необхідно якомога швидше витерти пляму насухо, оскільки в іншому випадку залишаться неприємні сліди.

Затишок у салоні

В деякій мірі автомобіль буде Вашим будинком. Для одних другим, а для інших - можливо першим. А, як усім відомо, в будинку повинен бути порядок і чистота. Адже бруд і пил шкодять Вашому здоров'ю! Можна користуватися послугами професійних хімчисток, а можна все робити і своїми руками, заощадивши при цьому кошти. Однак деякі забруднення самому прибрати не вдасться. Бруд і пил будуть осідати практично скрізь: на приладовій панелі, оббивці і дверях, не кажучи вже про те, скільки всього під килимками та в багажнику. Так що необхідно робити висновки і гарненько витирати взуття перед тим, як сісти в авто.

Чистота і порядок в салоні є не тільки естетичним моментом. В результаті саме чистота у багато визначатиме надійність роботи обладнання. Наприклад, Ваш кондиціонер прослужить значно довше, якщо під капотом буде чистіше, якщо достатнім буде рівень антифризу в радіаторної установці і масла в двигуні, якщо частіше промивати конденсатор ...

Кілька додаткових рад

Слід зазначити: чим більше стаж водія, тим більше у нього досвіду, тим краще він розуміє психологію інших учасників руху (як пасажирів і інших водіїв, так і непередбачуваних пішоходів).

Так що не варто перевантажувати свою машину. Всілякі будівельні матеріали краще всього перевозити на вантажівках, оскільки Ваша «легковик» може просто надірватися. Також потрібно подбати про автоматичну КПП: перемикайтеся в режим N або P в пробках. В такому випадку знос буде значно меншим.

Не варто провокувати пішоходів, так, наприклад, якщо Ви займете своїм автомобілем пішохідний перехід - цілком імовірно, що хтось зжене свою злість на Вашій машині. Адже перехід таки для пішоходів! Намагайтеся берегти як себе, так і свій автомобіль.

Існує досить поширена помилкова думка, що чим менше їздити на машині, тим краще зберегтися авто. Дана точка зору є не правильною, адже часті поїздки на машині будуть підтримувати в робочому тонусі, як сам автомобіль, так і водія. Також допускається такий варіант: їздити рідше, але на тривалі відстані. Зрештою, користі від машини на постійній стоянці практично ніякої.

Категорія: Автомобілі | Переглядів: 941 | Додав: DarkDaNTe | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCoz