П`ятниця, 10.05.2024, 12:49
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Вересень » 8 » Як вибрати велосипед для занять спортом. Види і класифікація велосипедів
19:36
Як вибрати велосипед для занять спортом. Види і класифікація велосипедів
До закінчення зими багато хто з нас замислюється над покупкою велосипеда. У когось ростуть діти, хтось відчув перші ознаки насувається гіподинамії, або просто хочеться зайнятися спортом, схуднути, хтось мріє про далеких маршрутах, які б хотілося реалізувати.

Враховуючи те, що на сьогоднішній день досить великий вибір велосипедів різного виду, марки і т.д., досить складно зробити правильний вибір і зрозуміти що ж дійсно потрібно саме Вам. Багато хто хоче придбати велосипед багаторазового користування і універсальну модель. Що б можна було і по асфальту їздити і на дачу з'їздити і просто покататися, з метою скинути зайву вагу.

Гірський велосипед

Найбільш поширеним і популярним велосипедом є гірський велосипед - маунтінбайк - MTB mountain bike.

Дана модель велосипедів призначена для катання по дорогах з поганим покриттям, у тому числі і по бездоріжжю, по пересіченій місцевості.
Гірський велосипед наділений високим дорожнім просвітом за рахунок відсутності провисання каретки, це в свою чергу дозволяє при катанні не чіплятися педалями за землю. Для гірських велосипедів характерно розташування кареточного вузла на одній лінії з передньої і задньої втулкою, що ж стосується звичайних моделей, то в них каретка розташована нижче даної лінії. Ще однією особливістю гірських велосипедів є розтягнута база і прямий короткий кермо. Такий кермо не дуже зручний для швидкої, швидкісної їзди, але досить зручний для маневреної їзди на невеликій швидкості.

Переваги гірських велосипедів:

гірські велосипеди є універсальними, оскільки дозволяють їздити і по місту, і по бездоріжжю;
спортивний яскравий вигляд;
високотехнологічне обладнання;
легкість в модернізації і заміни устаткування - у продажу є величезна кількість різноманітних аксесуарів і запчастин для гірських велосипедів, починаючи від великої колірної гамми для ковпачків на ніпелі до зимової шиповану гуми Nokian;
ціна, є зовсім не дорогі моделі;
дозволяють займатися екстремальними видами спорту;
масовість - багато людей віддає перевагу гірських велосипедів.

У випадку, якщо Ви набуваєте велосипед для простих поїздок по місту, відпочинку або ж фітнесу, слід звернути свою увагу на деякі особливості гірських велосипедів:

орние велосипеди мають спортивну посадку, тоесть все зроблено таким чином, щоб вага тіла був рівномірно розподілений між кермом і сидінням - внаслідок спина буде кілька вигнута, а руки витягнуті;
для гірських велосипедів характерне використання покришок з грязьовими протекторами, тому рухаючись по асфальту, Ви можете відчувати невеликі вібрації і шум, отже, Вам доведеться докладати більше зусиль, ніж власнику прогулянкового велосипеда з гладкими покришками. Тому якщо Ви в основному віддаєте перевагу їзді по асфальту, то краще придивитися до таких моделей велосипедів як гібрид або міською. Гібриди в свою чергу схожі на гірські велосипеди, але оснащені досить швидкими 28 дюймовими колесами.
гірські велосипеди в штатній комплектації йдуть без заводських крил, які передбачені для захисту від води і бруду. Робиться це з метою економії ваги і для відповідності спортивної концепції велосипеда. Крила можна придбати окремо.

Гірські велосипеди підрозділяються на:

двухподвес (full-suspension) - передній і задній амортизатори;
хардтейл (hardtail) - амортизатор на передній вилці;
гібридні - передній амортизатор як у хардтейла, але більш коротка і комфортна рама;
фрістайл;
дьорт.

Двухподвеси діляться на:

даунхіл (downhill, DH);
беккантрі (backcountry);
фрірайд (FreeRider).

Розглянемо більш докладно кожен вид.

Даунхіл (Downhill) - призначений для швидкісних спусків з гір, з усіма подальшими обставинами.

Основні характеристики:

надійна і потужна рама;
длинноходная вилка і задня підвіска з ходом близько 200мілліметров;
покришки мають глибокі позашляхові протектори;
навісне обладнання найвищої якості;
гідравлічні дискові гальма.

Даний велосипед призначений для катання по похилій площині, за рахунок великої ваги і наявності заднього амортизатора, який в свою чергу розгойдує велосипед під час педалювання.

Фрірайд і беккантрі - є декілька полегшеною версією даунхилла.

Рама даної моделі велосипеда значно легше, з більш короткоходнимі амортизаторами, отже, катання на такому велосипеді можливо не тільки з гір. Що стосується якості навісного обладнання, то воно вище середнього.

Хардтейли - є найбільшим класом велосипедів. Сюди входять майже всі види велосипедів, за винятком стрибкових і вузькоспеціалізованих велосипедів.

Кросськантрі (CrossCountry, XC racing)

Дана модель велосипедів призначена для швидкісного і агресивного катання по пересіченій місцевості.

Основні характеристики:

рама - алюмінієва витягнута з легких баттірованних труб, має низьку спортивну посадку;
вилка з середнім ходом (приблизно 60-100 міліметрів), в деяких випадках блокируемо;
дискові гальма;
колеса 26 дюймів;
навісне обладнання від вище середнього до вищого;
кількість передач 21-27.

Міські велосипеди (City bikes)

Даний тип велосипедів багатий своєю різноманітністю. Тут маються і класичні міські велосипеди (з крилами і багажником), і моделі, які поєднують в собі комфорт і швидкість, складні велосипеди, круїзери і т.д. Буває іноді досить складно їх розрізнити, так як багато моделей схожі на гірські велосипеди, а інші на дорожні. Але об'єднує їх одне - всі вони створені для поїздок в межах міста.

Переваги міських велосипедів:

велика різноманітність видів для будь-яких потреб - починаючи від легких складних велосипедів і закінчуючи вальяжно Круїзер;
красивий і витончений зовнішній вигляд;
міські аксесуари - заводські крила, багажники, підніжки, кошики, фари, захист ланцюга, клаксони і багато інших корисних речей (деякі моделі, які створюються для швидких поїздок, не обладнуються даними аксесуарами);
комфорт - у більшості велосипедів посадка обладнана таким чином, що Ваша спина відпочивала, а Ви отримували задоволення від їзди, зручні, м'які сидіння, спеціальні ручки керма, безпечні педалі і т.д.;
для таких велосипедів характерні зручні регулювання - в основному, крім висоти сидіння можна відрегулювати нахил і висоту керма;
практичність;
використовуються гладкі покришки для коліс, за рахунок чого Ви не робите зайвих зусиль і тим самим заощаджуєте свої сили.

Також прогулянкові велосипеди вважаються велосипедами для фітнесу.

Характеристики міського велосипеда:

хромомолібденових, алюмінієва або сталева рама, в залежності від цінової категорії;
рама з укороченим переднім трикутником, використовується для комфортного сидіння;
використовується короткоходная вилка з еластомірним амортизатором, або жорстка вилка без амортизатора;
оснащені широким сідлом, на деяких моделях є амортизатори;
гальма v-brake (кліщів);
навісне обладнання в міських велосипедах встановлюється в категорії від початкової до середньої;
в основному встановлюється захист каретного вузла і ланцюги (механізм перемикання передач) від бруду, отже, немає необхідності в регулярній профілактиці та мастилі;
розмір коліс 26-28 дюймів.

Дорожні велосипеди (road bikes)

Даний тип велосипедів вузькоспеціалізований, який досить міцно зав'язаний на фітнесі, спорті і тривалих подорожах. Сюди відносяться і велокрос, і класичні шосейні гонки, і тріатлон. До цього типу можна сміливо відносити такі типи моделей як туристичні та гібридні велосипеди. Кожна їх спортивних дисциплін висуває свої вимоги до безпосередньої конструкції велосипеда, але між усіма моделями простежується схожість, а саме легкі рами з тонкими трубами, накатістость 28 дюймові колеса, спортивні сідла і безліч передач.

Переваги дорожніх велосипедів:

невелика вага;
передові матеріали - легкі алюмінієві сплави, карбон;
велика швидкість при мінімальних зусиллях;
лаконічність - мінімалізм, нічого зайвого;
є прекрасним варіантом для підтримки себе в прекрасній фізичній формі (фітнес);
можливі пересування на великі відстані;
можливість участі в змаганнях світового рівня.

Шосейні (road bike, road racing bike) - гоночні велосипеди


Основні характеристики:

алюмінієві, хромомолібденовиє, з титанових сплавів, карбонові рами, короткі і високі;
з наявністю жорстких вилок з тих же матеріалів;
зігнуте кермо;
жорстке вузьке сідло, не дуже зручне для тривалих поїздок;
колеса 27 дюймів, з вузькими покришками (до 28 міліметрів);
має 2-3 провідних і 8-10 відомих зірочок, в підсумку має до 30 передач.

На велосипеді такого типу можна розганятися до 70 км / год, з урахуванням того, що покриття буде рівним. Однією з особливостей шосейного велосипеда є те, що механізм перемикання передач (манетки) встановлений на гальмівних ручках. Через свою крихкості вони можуть бути використані виключно для шосейних гонок.

Гібриди (Hybrid)

Даний вид гірського велосипеда, адаптований для їзди по шосе.

Основні характеристики:

полегшена алюмінієва або сталева рама з високою і комфортною посадкою;
короткоходная вилка (40-60 міліметрів);
колеса розміром 28 дюймів, подвійні посилені обода;
навісне обладнання в залежності від вартості велосипеда;
покришки полусліки шириною до 44 міліметрів.

Головним достоїнством даного велосипеда є те, що він універсальний. Маючи непогані гірські властивості, він має набагато кращі ходові якості їзди по шосе в порівнянні з іншими гірськими велосипедами.

ВМХ велосипеди

Велосипеди даного типу не великі, не мають амортизаторів, які використовуються для гонок або трюкового катання. Такі моделі досить популярні серед підлітків, так як вони досить міцні і невибагливі у відношенні розучування трюків, що відрізняє їх від гірських велосипедів. Більш дорогі моделі важать набагато менше і на них набагато простіше виконувати складні трюки (сальто, кручення і т.д.).

Абревіатура ВМХ розшифровується як Bicycle Moto Cross (велосипедний мотокрос), тоесть змагання, в яких райдери ганяють по спеціально підготовленій трасі з невисокими трамплінами. Для такого типу гонок є окрема категорія ВМХ.

Переваги ВМХ велосипедів:

досить міцні, за рахунок жорсткої конструкції і міцною сталевою або хром молібденової рамі;
маневрені, отже, дозволяють легко виконувати різні трюки, за рахунок компактних розмірів і спеціальної геометрії рами;
невибагливі, чудово піддаються ремонт в разі поломки;
дають можливість брати участь у різних змаганнях;
компактні - легко транспортуються в автомобілях, поїздах і в інших транспортах.

Фрістайл

Велосипеди даного типу призначені для акробатичних трюків і стрибків через штучні або природні перешкоди.

Основні характеристики:

низька і потужна алюмінієва або ж сталева рама з жорсткою вилкою;
одна передача;
колеса 28 дюймів мають 48 спиць;
оснащені металевими упорами на осях коліс (пеги);
гіророторний механізм, який дозволяє багаторазово перекручувати кермо без побоювання перекрутити гальмівні троси.

Використовуватися такий велосипед може як дорослими, так і дітьми.

Дьорт (Dirt Jumping)

Даного типу велосипед призначений для серйозних стрибків з штучними і природними трамплінами (дерть).

Основні характеристики:

жорстка, потужна алюмінієва або ж сталева низька рама, посилена у вузлі зварювання верхній і підсідельної труби;
вилка, що має масляно-повітряний амортизатор середнього ходу (до 120 міліметрів);
наважка вище середньої, з подвійними ободами;
дискові або кліщові гальма;
18-24 передачі.

У деяких випадках використовується для їзди по місту.

Велосипед є прекрасним варіантом для відпочинку на свіжому повітрі і в теж час для занять спортом. Невеликі щоденні прогулянки дозволять Вам підтримувати себе в прекрасній фізичній формі.

Категорія: Спорт | Переглядів: 4218 | Додав: DarkDaNTe | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCoz