П`ятниця, 29.11.2024, 05:35
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2011 » Серпень » 5 » Як зібратися в велопохід
13:24
Як зібратися в велопохід
Похід по горах по долам на велосипеді - пригода дуже приємне і захоплююче. Але тільки в тому випадку, якщо пощастить не нарватися на позаштатні ситуації. А це треба вміти зібратися як слід. Ну, от коли ми на роботу збираємося - ми ж не забуваємо гаманець, водійські права і ключі для дому? У велопохід треба збиратися ще більш ретельно.

Вибір маршруту

Перш ніж осідлати свого улюбленого двоколісного коня і відправитися в шлях, подбайте про маршрут. Можна рвонути в Заполяр'ї, наприклад, на Кольському півострові чимало чудових, мальовничих маршрутів. До того ж зовсім не обов'язково кататися по маркірованих велотрасси. Можна просто вибрати більш-менш «населений» район і поїхати туди, куди едется. Тільки бажано в такому випадку мати при собі gps-навігатор, компас, максимально велику карту місцевості (в ідеалі стометрівку, але зійде і масштаб 1:500, ну на худий кінець - кілометрівці, їх то точно можна знайти в рибальських і туристичних, а також в книжкових магазинах).

Хороші маршрути для велосипедних походів є буквально по всій Росії. У горах - на Уралі і в Хібінах на Кольському - маршрути для знавців справи, новачкам напевно припаде до душі центральна Росія і Півдня - від Ростова до Чорноморського берега. Якщо маршрут обрано південний - не забудьте про сонцезахисні засоби, щоб голову не напекло.

Загалом, навіть якщо визнані любителями велотуризму маршрути Росії і Європи для вас поки недосяжні - можна відправитися на велопрогулянку з ночевой в найближчий ліс. А краще - туди, де озеро або річка. Якщо море недалеко - взагалі казка. Споряджається, проводимо тих огляд велосипеда - і вперед.

Що з собою взяти?

У похід на велосипедах краще відправлятися компанією мінімум 4 людини. Чому саме чотири? Дуже просто. Розбивши табір в симпатичному місці, напевно захочеться побродити навколо. Кидати табір без нагляду не варто, а одну людину залишати на вахті - жорстоко, йому ж нудно буде. А так розбилися на пари і по черзі гуляти.

З собою обов'язково треба взяти ремонтний комплект для шин, насос та інші ремонтні приблуди для велосипедів. Мало що? Бите скло, цвях в мосту через струмок, гострий камінь, сук під колесами ... Тягти на собі транспортний засіб - розвага не з приємних.

Якщо планується поїздка з ночівлею - знадобиться намет, це, як би, само собою зрозуміло. Брезентову радянського виробництва ви навряд чи попре з собою - замучитеся перти її, до того ж вона величезна. У будь-якому спортивному або туристичному магазині нині є намети, які утрамбовуються так, що легко влазять у рюкзак середнього розміру, ще й місце для провізії залишиться.

До речі про провізії - консервів в таких заходах мало не буває. А щоб підтримувати бадьорий настрій у дорозі, візьміть побільше горішків. Арахіс серед горіхів - найдешевший і в той же час самий поживний. Для того щоб перестати відчувати ниття в животі і звірячий голод достатньо 100 грамів продукту. Кілометрів на 10 по пересіченій місцевості повинно вистачити. До вечері на місці стоянки зійдуть консерви, підніжний корм (ягоди-гриби), якщо візьмете казанок - можна зварити і суп, і кашу, і навіть чорничний компот. Втім, казанок беріть в будь-якому випадку - гаряча їжа на природі необхідна, вам же ще назад їхати. А на свіжому повітрі, ой як хочеться чогось згризти. Коротше кажучи, їжі в лісі мало не буває. Якщо їдете до водойми і там є риба - гріх не впіймати рибку на уху. Похідна вуха - це просто шикарна річ. Навіть якщо сіль забудете, налопаться можна від душі.

Якщо не впевнені, що по дорозі і на місці будуть «їстівні» струмки - запасіться мінералкою. Краще газованої - нею напиваєшся швидше. А при дефіциті води це важливо.

Правила безпеки

Ось ще що - подумайте про власну безпеку. З'ясуйте, які звірі живуть там, куди ви зібралися. Нарватися на диких собак, ведмедів або вовків нікому не хочеться. А вони в лісі, між іншим, живуть. Візьміть з собою відлякувач - електрошокер для самооборони і непогано ще обзавестися ультразвукові відлякувачі всякої живності від стоянки. Сунув в намет - і звірину про всяк випадок обходить стороною. Радіус дії таких девайсів залежно від модифікації - до 700 метрів.

Втім, місця для велопоходів все ж краще вибирати більш-менш жваві, де поблизу є населені пункти, мисливські або рибальські хати, де тусуються грибники і просто відпочиваючі. Зовсім в глухі місця не лізьте. І в болота не лізьте - потонути не потоне, а от комарів та гедзів можуть зжерти. Антикомарин кошти теж варто взяти. Комарі люблять свіже туристичне м'ясо, особливо в кущах біля води.

На стоянці поводьтеся пристойно, ви не в себе вдома. Багаття розведіть на вже наявному вогнище, а якщо його немає - зробіть. Досить вибрати майданчик, захистити її камінням, якщо є пісок або земля, можна ще й засипати навколо каміння, щоб вогонь ненароком не пішов гуляти по лісі. А коли зберетеся йти - сміття спалити, особливо бляшані банки обпалити треба. І кришки консервних банок краще «втопити» всередину, щоб морди цікавих звіряток після вашого відходу не постраждали. В ідеалі, звичайно, своє добро забрати з собою і викинути цивілізовано - на помоечку. Але це, на жаль, не завжди вдається, як не крутись. І так - закопувати бляшанки не треба, краще акуратненько залишити на кострище, коли вже на те пішло. Багаття, само собою, як слід загасити.

А взагалі - бережіть природу, ставтеся до неї з повагою. Тоді й спогади про похід будуть чудові, і совість не замучить. Вдалих велопутешествій!

Категорія: Спорт | Переглядів: 757 | Додав: DeFeNDeR_01 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCoz