П`ятниця, 29.11.2024, 05:41
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 12 » Як вибрати відеокамеру
23:02
Як вибрати відеокамеру


У вас велика сім'я і ви хочете зберегти ті найяскравіші моменти, які швидкоплинно пролітають? Для цього найкраще підійде цифрова відеокамера. Адже завдяки камері ви зможете сфотографувати ваш річний сімейний відпочинок, усі свята, дні народження, а особливо те, як ростуть ваші діти. Тому сьогодні ми постараємося розповісти вам про те, як правильно вибрати відеокамеру для сімейних потреб, а так само розповімо про вибір камери для відеоспостереження.


Вибирати цифрову відеокамеру для сімейних потреб слід в такій послідовності.

1. Тип цифрової відеокамери
Тип цифрової камери залежить від типу носія, на який буде записуватися відзнятий матеріал. Розглянемо самі відповідні типи відеокамер для сім'ї:
DVD. Характерною особливістю камер даного типу є те, що запис даних здійснюється на DVD, точніше міні DVD диск. Відеозапис відбувається у форматі MPEG2 з роздільною здатністю 720х576. Завдяки такому типу носія ви можете відразу переглянути зняте відео на DVD-програвачі. Але даний тип відеокамер не є найкращим варіантом для сімейної камери, так як є наступний тип.
Blu-ray. Даний тип цифрових камер записує відео на Blu-ray диск (mini-BD) завдяки чому можна записувати відео з роздільною здатністю 1920х1080 в Full HD якості, щоправда тривалість відео займе за часом не більше години. Даний варіант набагато кращий за свого вищезгаданого аналога, але і коштує на порядок дорожче.
HDD. Такі відеокамери дозволяють записувати відео на вбудований жорсткий диск в форматі MPEG2 з роздільною здатністю 720х576. Крім цього є HDD камери, які підтримують запис широкоформатного відео (при наявності функції AVCHD 720 або 1080 ліній). Безсумнівна перевага полягає в тому, що на жорсткий диск в залежності від його обсягу, ви зможете записати до 10 годин відео в HD форматі. З недоліків варто відзначити високу вартість камер з підтримкою AVCHD.
Flash. Найпоширеніший і зручний тип відеокамер. Камера використовує Флеш-пам'ять для запису і зберігання даних. Камери даного типу можуть мати як вбудовану пам'ять, так і спеціальний слот для неї, завдяки цьому ви можете вільно змінювати заповнені карти, а так само легко переписати з них відео на комп'ютер або ноутбук. Перевагою є також і те, що дані камери мають компактний вигляд і малу вагу, що дуже зручно при транспортуванні і носінні з собою.

2. Тип цифрового носія
Як ви вже здогадалися, тип відеокамери припускає відповідний тип носія. У відеокамерах використовуються наступні носії:
• Оптичний диск;
• Жорсткий диск;
• Флеш-пам'ять.
При виборі камери віддавайте перевагу тому носія, що вам буде більш зручним у використанні, але в свою чергу ми б порадили камеру зі слотом для Flash карт.


3. Дозвіл записаного відео
Чим вище дозвіл відео, тим якісніше воно буде. Крім того, якщо ви будете дивитися записане відео на широкоформатному моніторі або телевізорі, то для цього необхідно щоб камера знімала відео в HD якості, а ще краще в Full HD. Рекомендуємо також придбати камеру, яка знімає відео з роздільною здатністю не менше ніж 1440х1080.
Тут варто згадати і про формат зображення. Як всім вам відомо, зараз в моді широкоформатний картинка, тому рекомендуємо щоб камера знімала відео в співвідношенні 16:9.

4. Рідкокристалічний екран
Для зручності відеозйомки дуже добре, якщо в відеокамері буде присутній РК-екран. За допомогою цього екрана оператор буде контролювати, і стежити за ходом зйомки. Бажано щоб ЖК-екран мав можливість повертатися в діапазоні від 180 до 270 градусів. Нові моделі камер оснащені сенсорним дисплеєм, що робить управління відеозйомкою більш зручною і цікавою.

5. Режими зйомки
Якщо у вашій цифровій відеокамері буде можливість вибору режимів зйомки, то це безперечний плюс. Найбільш популярні режими зйомки:
• Режим Сутінки;
• Режим Схід і Захід;
• Режим Феєрверк;
• Режим Пейзаж;
• Режим Пляж;
• Режим Сніг.
Завдяки наявності таких режимів ви зможете отримати якісне відео при зйомці у відповідній обстановці.


6. Кількість кадрів в секунду
Чим вищий цей показник, тим більш плавним і природним буде зображення. Сучасні відеокамери підтримують відео з частотою від 25 до 60 кадрів в секунду. Самий оптимальний показник для камери це 50 к / с.

7. Zoom
Zoom - це можливість візуально наближати або віддаляти знімаються об'єкти, щоб не підходити ближче. За допомогою збільшення, ви зможете наблизити необхідний об'єкт, щоб він добре і в повній мірі потрапив в кадр. Але при сильному збільшенні якість зображення помітно погіршиться.
Купуючи відеокамеру, віддайте перевагу оптичному зуму, а не цифровому, так як при першому варіанті збільшення відбувається за рахунок оптики, а в другому варіанті за рахунок обрізання країв кадру.

Як вибрати цифрову відеокамеру

Після того, як ми розглянули так звані ази, які ви повинні знати перед покупкою цифрової відеокамери, тепер давайте розглянемо другорядні функції, наявність яких буде дуже корисним.
Передача потоку через USB. Для цієї можливості у відеокамері повинен бути вбудований USB порт, за допомогою якого ви зможете з'єднати камеру з комп'ютером і налаштувати потокову передачу відео з камери.
Підключення зовнішнього жорсткого диска. Якщо ви будете знімати довге за тривалістю відео, то вам для цього знадобитися великий простір на цифровому носії. Цю проблему допоможе вирішити можливість підключення до відеокамери зовнішнього жорсткого диска.
Фоторежим. За допомогою фоторежиму у відеокамері ви зможете не тільки знімати відео, але і робити фотознімки, що зробить вашу камеру більш універсальною. З відеокамерою, вам вже не потрібно буде носити ще з собою фотоапарат.
Макрозйомка. Наявність у камері режиму макрозйомки дасть можливість знімати дрібні об'єкти крупним планом.
Спалах. Наявність спалаху у відеокамері дуже необхідна річ за допомогою якої ви зможете знімати при поганому освітленні або в темний час доби.
Режим нічної зйомки. Даний режим дасть можливість знімати вночі, але врахуйте, що якість такої зйомки в будь-якому випадку буде поганим.
Батарея. Зверніть увагу на час роботи батареї в автономному режимі і під час зйомки. Якщо ж ви будете дуже багато знімати, то можливо вам необхідно буде придбати додаткову батарею або ж замінити її новою, більш потужною, яка буде тримати понад 4-ох годин.
Виробники. Популярними виробниками камер є наступні фірми:

• Sony;
• Canon;
• Samsung;
• Kodak;
• JVC;
• Panasonic.


Яку модель відеокамери вибрати

Яку вибрати цифрову камеру з бюджетних варіантів

З розглянутих нами бюджетних варіантів камер, аналізуючи ринок продажів в 2011 і в 2012 році, на наш погляд найкращим варіантом стане відеокамера Sony DCR-SX21E. Ціна камери варіюється в межах 250 $.
Дана камера включає: Flash пам'ять; широкоформатний режим відео; стабілізація зображення; формат запису 576i; наявність всіх необхідних режимів зйомки; фоторежим (640х480); підтримка карт пам'яті і вбудований освітлювач. Хороший і необхідний мінімум функцій присутня в даній камері.
Як і завжди буває в бюджетних моделях, дана модель викликає багато нарікань у користувачів, зокрема вони нарікають на погану якість відео і фотографій, які можна дивитися тільки на невеликих екранах, так як на великому - картинка дуже нечітка. Але всупереч усьому цьому, за своєю функціональністю, камера дуже хороша, адже що ще можна хотіти від камери за такі гроші?!

Як вибрати хорошу відеокамеру з середнього цінового діапазону

З середнього цінового діапазону ми б порекомендували вам відеокамеру Sony HDR-CX190E ціна якої становить 400 $. Дана камера є хітом продажів в інтернет-магазинах, а, за відгуками користувачів, у неї практично немає недоліків.
Що включає в себе ця чудо-камера: Flash пам'ять; запис відео у форматі Full HD з роздільною здатністю 1920х1080 в широкоформатному режимі відео; функція стабілізації зображення; РК-екран; формати запису 480i, 1080i, 1080p; фокусування по обличчю; фоторежим.
З недоліків можна відзначити слабкий акумулятор, якого вистачає всього лише на півтора години роботи. Вирішити дану проблему допоможе купівля іншого нефірмового акумулятора, якого вистачить значно довше. Також в недоліки можна приписати відсутність автоматичного закриття шторки об'єктива і можливість знімати відео у форматі Full HD всього лише до 2 ГБ.
Незважаючи на такі незначні недоліки за допомогою даної камери ви зможете отримати якісне відео і відмінні фотографії. Завдяки наявним у камері функціям, знімати відео на ній буде просто задоволенням.

Яку відеокамеру краще вибрати з преміум сегменту

Вибираючи камеру в даній ніші вже зупинитися на чомусь одному дуже складно, тому що всі моделі мають широкий функціонал і відмінну якість відео і фотозйомки. Провівши більш глибокий аналіз параметрів, а особливо відгуків власників, ми знайшли найкращий варіант, ним стала відеокамера Sony HDR-CX560E. Ціна даної камери становить 1300 $. Цю цифрову відеокамеру можна охарактеризувати як «камера-мрія».
Технічні характеристики даної камери включають в себе всі перераховані вище характеристики інших камер, а так же: режим нічної зйомки; сенсорний дисплей; фоторежим з дозволом фотографії 4672x2628 пікселів; наявність спалаху і багато інші корисні функції. Але головна перевага даної відеокамери в її якості. Якість виявляється в усьому: у відео, у звуці, в фото, у функціях - у всьому.
В недоліки багато власників записують слабкий акумулятор і не ідеальний зум, але це все особиста перевага кожного. Кілька людей відзначають надмірну чутливість мікрофона, але в цілому модель показала прекрасні результати і коштує своїх грошей.


Як вибрати відеокамеру для відеоспостереження

Існують наступні види камер відеоспостереження:
• Безкорпусні відеокамери
Найчастіше, безкорпусні відеокамери, встановлюються для прихованого відеоспостереження. Камери даного виду монтуються або в стіну, або в меблі.
• Купольні відеокамери
Такий вид відеокамер найчастіше використовуються всередині приміщень, особливо для спостереження в залі супермаркету або в невеликому кабінеті офісу. Купольні відеокамери мають форму чорної кулі, і кріпитися на стелю.
• Корпусні відеокамери
Камери такого типу використовуються для стаціонарного спостереження в офісах або торгових центрах. Такі камери найчастіше можна побачити на касах супермаркетів. Певними моделями камер можна управляти здалеку шляхом їх повороту, щоб оглядати територію по колу.
• Вуличні відеокамери
Вуличні відеокамери як ви вже здогадалися, монтуються на стіну будівлі або спеціальну опору. Дані камери відмінно адоптіроваться для роботи при холодній і жаркій погоді і стійкі до перепадів температур і вологи.

Кольоровість
При виборі камери для відеоспостереження необхідно враховувати можливість запису кольорового відео. Якщо для вас цей момент не принциповий, тоді віддайте перевагу чорно-білій картинці, так як такі камери значно дешевше. Якщо вам необхідно здійснювати ретельне відеоспостереження, наприклад, фіксувати кольори автомобілів, тоді, звичайно ж, необхідна відеокамера фіксує зображення в кольорі.

Чутливість
Від чутливості камери залежить те, при якому мінімальному освітленні камера зможе розбірливо фіксувати територію і будь-які переміщення на ній. Якщо на плановому місці установки передбачається хороше освітлення, то замислюватися про чутливість особливо не варто, якщо ж камера буде перебувати на вулиці і працювати в темний час доби, цей момент необхідно продумати.

Дозвіл камер відеоспостереження
Для більшості випадків цілком підійде можливість камери фіксувати зображення з роздільною здатністю в 420 ліній.

У цій статті ми постаралися торкнутися всі важливі аспекти, які необхідно знати при виборі відеокамери, як для сімейних потреб, так і для спостереження.

Категорія: Цифрова та побутова техніка | Переглядів: 1797 | Додав: DarkDaNTe | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCoz