П`ятниця, 29.11.2024, 05:52
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2011 » Серпень » 5 » Як кинути курити?
13:25
Як кинути курити?
Кожен з нас знає про негативний вплив куріння на людський організм. Проблеми з серцево-судинної, дихальної, травної, статевої системами, порушення психіки - це далеко не повний список тих «радостей», які ми отримуємо в результаті цієї шкідливої ​​звички.

Змусити людину кинути курити неможливо ніякими проханнями, переконаннями, заборонами - лише він сам повинен захотіти цього. На щастя, останнім часом кількість людей, що замислюються про своє здоров'я і вирішили кинути палити, зростає. Ця стаття - для них.

Так чи просто кинути курити?

Більшість курців не визнають власної залежності від сигарети і гордо заявляють: «У мене є сила волі - якщо захочу, кину палити вмить!» Але йдуть місяці, роки, а курець все не розлучається з цією звичкою. У чому причина?

По-перше, в залежності організму від куріння, яка з'являється з найпершої викуреної сигарети і збільшується з кожною новою дозою нікотину. Організму без нікотину погано, він вимагає його ще і ще. Нікотинова залежність схожа з наркотичною, різниця лише в тому, що нікотин повільніше руйнує людський організм, і ці руйнування до пори до часу залишаються непоміченими ні самим курцем, ні оточуючими його людьми.

По-друге, у відсутності тієї самої сили волі - адже людина, що страждає шкідливими звичками, вже є слабовільним. Все навколо спокусливо курять, і слабовільний людина, замислюються про боротьбу з курінням, піддається чужому впливу. «Все курять - і нічого, живі ж!» - Така стандартна «відмазка» слабовільного курця, який живе з оглядкою на інших, а не з турботою про власне здоров'я.

Психологічний тренінг

Як же змусити себе не думати про сигарету і підготуватися психологічно до відмови від паління?

Призначте день, в який ви почнете кидати палити. При цьому пам'ятайте, що в даному випадку сьогодні завжди краще, ніж завтра. Відкладаючи на «потім» (через місяць, через рік - а може, в наступному житті?), Ви не полегшите собі завдання.

Почавши відвикати від куріння, не кричіть про це на кожному розі («Я вже три дні не курю!» Або «Ой, не паліть у моїй присутності - я кидаю!") За великим рахунком, це особисто ваша справа, абсолютно не хвилює оточуючих (хіба що найближчих людей) і не зобов'язує їх до співчуття або співчуття, підтримку або похвалу. До того ж, чимало й таких випадків, коли до куріння люди поверталися навіть через кілька років після відмови від шкідливої ​​звички - тому не варто влаштовувати з своєї боротьби з нікотином важливої ​​події, щоб не потрапити під шквал насмішок у разі невдачі.

До речі, щодо тривалості вашого життя без паління - ніколи не плануйте, що кинете курити назавжди (одна тільки думка про це вже може повалити в депресію), на рік або на місяць. Просто кожен ранок, прокинувшись, говорите собі: «Я не буду палити сьогодні» - і повірте, цього цілком вистачить.

Налаштуйтеся на те, що кинути палити - нелегко. Бажання курити буде невідступно переслідувати вас - і чим більше ви курили до того, як кинути, тим сильніше буде це бажання. Заспокоюйтеся думкою про те, що поступово воно стане згасати.

Не уникайте предметів або обставин, безпосередньо пов'язаних з курінням. Якщо ви викинете сигарети, будете десятою дорогою обходити тютюновий кіоск і припиніть спілкуватися з курящими друзями - спокуса паління стає ще сильнішим, якщо ви все-таки з ним зустрінетесь (а це обов'язково рано чи пізно станеться!)

Не шукайте заміни нікотину в інших шкідливих звичках - наприклад, алкоголю або великим дозам кави. Ви ж кидаєте палити не для того, щоб стати алкоголіком? Краще знайдіть для себе нове хобі, займіться захоплюючою справою - загалом, робіть все, щоб відволіктися від думок про сигарети.

Пам'ятайте про критичні періоди в боротьбі з курінням: це перші дві доби, місяць, 3 і 6 місяців, рік.

Ще нікотину!

Вирішив кинути курити людині не варто робити це різко - нічого путнього з такої затії не вийде, організм збунтується і влаштує кілька днів страшній депресії, з якої майже завжди тільки один вихід - знову почати курити.

Починати потрібно з замісної терапії - застосування організмом нікотину будь-яким способом, крім стандартного (викурювання сигарети). Таким чином, спочатку йде боротьба безпосередньо зі звичкою - звичкою підносити сигарету до рота, затягуватися, вдихати дим, в принципі асоціювати сигарету з задоволенням. В аптеках вам запропонують різні види «заступників сигарет»: жувальні гумки з нікотином, нікотинові пластирі, льодяники, аерозолі, інгалятори - виберіть той спосіб, який буде максимально зручним для вас. Він стане певним перехідним етапом між курінням сигарети і повною відмовою від вживання нікотину.

Якщо ви курець зі стажем, почніть спочатку з скорочення кількості викурених сигарет - кожен день викурюйте на одну сигарету менше, - а згодом також переходите до методу замісної терапії.

Не обманюйте себе, переходячи на «легкі» сигарети. Ще ніхто не кидав палити подібним способом. Навпаки, це може призвести до ще більшої залежності від куріння

Лікарська допомога

Якщо у вас є можливість звернутися до психотерапевта - не відмовляйте собі в ній. Майже напевно процес відмови від куріння буде викликати не дуже приємні відчуття: роздратування, занепад сил, тривогу. Лікар допоможе підібрати потрібні антидепресанти для полегшення вашого стану. Ні в якому разі не призначайте подібні кошти собі самі.

Куріння - не данина моді, не стиль життя і не втеча від проблем. Це просто шкідлива звичка, від якої потрібно позбавлятися. Успіхів вам у цьому!

Категорія: Секрети здоров'я | Переглядів: 1165 | Додав: DeFeNDeR_01 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCoz